لوگو الماس آسیا

02141834000

Almaseasia

فهرست محتوا

SMB( راه حل هایی برای دوربین مدار بسته small business ها)

برای اجرای یک پروژه نظارت تصویری مهم ترین بخش پروژه در مرحله اول طراحی و در مرحله دوم ارائه دمو میباشد. از آنجا که دوربین های مداربسته تحت شبکه، ترافیک خود را وارد شبکه سازمان شما میکند؛ مرحله طراحی بسیار حائز اهمیت تر شده و تاثیر مستقیم در عملکرد کل شبکه میگذارد. ولی در اغلب موارد در پروژه دوربین مداربسته مشتریان این موضوع را در ذهنشان جدا متصور میشوند. وقتی در مورد small business  صحبت میکنیم در واقع در مورد طیف وسیعی ار پروژه هاست که شامل شرکت ها، مغازه هاف کافه ها، ادارات، تعمیرگاه ها، مدارس و … راه حل ارائه میدهیم. اگرچه در مورد دامنه وسیعی از پروژه صحبت در میان است اما در همه یک چیز مشترک است؛ پوشش کامل تصاویر و ایمنی و مسئولیت. به همبن منظور صاحبین کسب و کار میتوانند از تجارب و مشاوره شرکت الماس آسیا که نماینده رسمی vivotek در ایران میباشد، یک راه حل جامع و کامل برای سیستم نظارت تصویری، شبکه و امنیت و ذخیره سازی آن بهره گیرند.

بعنوان کثال در تصویر زیر پوشش تصویری یک فروشگاه را برایتان توضیح میدهیم

.

همانطور که در تصویر فوق مشاهده میکنید؛ این فروشگاه شامل چند بخش میباشد. بخش نظارت در قسمت پارکینگ و محوطه بیرونی که شرایط آب و هوابی متفاوتی را داراست و میتوان گزارشات متفاوتی از قبیل شماره پلاک ماشین ها، پارکینگ های خالی یا پر، تعداد رفت و آمد و محل عبور اتومبیل ها را داشت.

بخش ورود و خروج افراد که در این قسمت میتوان پیشنهادات بسیار متفاوت و جالبی داشت مثل تشخیص چهره، تعداد ورود و خروج افراد، ساعت های پیک رفت و آمد و جهت حرکت مردم.

در بخش سوم قضای داخلی فروشگاه جهت نظارت کلی که نیاز به یک اشراف کامل دارد و چیدمان قفسه ها جهت جلوگیری از سرقت محصولات.

بخش چهارم صندوق یا check out counter که عملا مردم جهت پرداخت خرید های خود به آنجا مراجعه میکنند و موضوعات مربوط به پرداخت و امثالهم در آن قسمت مهم است.

قسمت پنجم قسمت انبار که ورود و خروج افراد و چیدمان قفسه ها حائز اهمیت است.

قسمت ششم فضای اداری یا همان اتاق مانیتورینگ یا نگهبانی که کاربر جهت نظارت کلی بر روی سیستم دوربین مدار بسته حضور دارد.

قسمت هفتم مبحث storage یا ذخیره سازی، امنیت تصاویر، تراقیک شبکه و بک آپ در این حوزه مورد بحث قرار میگیرد.

ویووتک برای انتقال تصویر به صورت ریموت یعنی بدون محدودیت در فاصله جغرافیایی و هم چنین انتقال تصویر بر روی موبایل یا لپ تاپ چه اندروید چه IOS چه ویندوز. هم چنین امکان ضبط تصاویر در محلی دیگر یعنی خارج از محل پروژه را دارد و برای آن راه حل های متفاوتی را ارائه میکند.

دوربین مداربسته ویووتک رنج وسیعی از محصولات را با امکانات بسیار متفاوت از قبیل زاویه دید 360 درجه، تحمل ضربه بالا، مگاپیمسل قوی، صدای دو طرفه، قابلیت دید در شب، قابلیت ضبط تصویر در حال به شرط حرکت افراد و… بسته به نیاز پروژه در احتیار کاربران قرار میدهد.

ما به اختصار در مورد ابعاد متفاوت اجرای  یک پروژه در اینچا توضیح دادیم و صاحبین کسب و کار میبایست که موارد مهمی را با توجه به نیاز خود مدنظر داشته باشند و برای اجرای پروژه دوربین مدار بسته خود حرفه ای تر رفتار کنند.

استفاده از دستگاه ریکوردر خوب و مناسب و راه حل های استفاده از تکنولوژی POE جهت  موارد اضطراری از قبیل قطع شدن برق و هزینه های اجرای ‍‍پروژه و مبحث زیبایی نصب دوربین ها در محل بسیار حائز اهمیت است.