Search
Close this search box.

Almaseasia

فهرست محتوا

Education Solution ( راه حل هایی برای دوربین مداربسته مراکز آموزشی)

برای طراحی و اجرای پروژه دوربین مداربسته محیط های آموزشی دو بعد مهم داریم. بعد اول نظارت کامل و بدون نقطه کور در کل نحیط برای اشراف به محیط آموزشی و رویت دانش آموزان؛ به دلیل اینکه این موضوع بسیار حائز اهمیت و دارای مسئولیت میباشد. بعد دوم نظارت بر رفتار مربی ها و کارکنان و نحوه رخورد آن ها با دانش آموزان میباشد. آموزش در بسیاری از جنبه ها از برنامه درسی گرفته تا تعداد دانش آموزان،اندازه مدارس و پارامترهای دیگر بسیار متفاوت است. اما چیزی که در همه آن ها ثابت است است؛ اطمینان از اینکه اساتید و دانش آموزان و کارکنان در محیط های امن و ایمنی در کنار هم باشند که متاسفانه از پیش دبستان تا دانشگاه خطرات مختلفی شرایط دانش آموزان را تهدید میکند.

از آنجایی که امر آموزش برای یک کشور نقش سازنده و حیاتی ایفا میکند، اهمیت این موضوع به مراتب بالا میرود. ویووتک با ارائخ راه حل های متنوع و جامع در این بستر نقش مهمی را ایفا میکند.

در چنین مراکزی پیشنهاد شرکت الماس آسیا حتما دوربین های تحت شبکه میباشد؛ چرا که به تدریج پردازش تصویر و تحلیل آن و آنالیتیک های مختلف که به سمت هوش مصنوعی میرود در دوربین های تحت شبکه در دسترس تر، کامل تر و سریع تر میباشد. شرکت ارتباطات الکاس آسیا ایده های جالبی برای راه حل های آموزشی مخصوصا در مکان های وسیع دارد.

در این Solution نیز پروژه ها دسته بندی میشود.

دسته اول هوش مصنوعی در پروژه میباشد. استفاده از آنالیتیک های مختلف مثل تشخیص چهره، شمارش افراد جهت حضور و غیاب، ارتباط دو طرفه صدا و تصویر، آلارم در شرایط اضطراری و …

بخش دوم پیشگیری و واکنش فوری به حوادث ایمنی دانشجویان و دانش آموزان در صدر لیست قرار دارد. با استفاده از دوربین های مدار بسته مبتنی بر تجزیه  تحلیل و هوش مصنوعی در ویووتک میتوانید به صورت خودکار رفتارهای مضر و خطرناک را از قبیل پرسه زدن دز اطراف محیط یا ورود و خروج افراد از بالای دیوارها یا ورود و خروج به محیط های ممنوعه یا مشاهده آتش یا دود، درگیری بین دانش آموزان و موارد مشابه را تشخیص دهد و مدیران مراکز را از حوادث مطلع کنند.

بخش سوم انتخاب محصول مناسب. ویووتک رنج وسیعی دوربین مداربسته دارد که عملا مناسب برای هر منطقه و کانسپت محصول مرتبط و دقیق تولید کرده است. فن آوری های دید در شب ( تکنولوژی WDR) برای شفافیت تصاویر در چنین پروژه هایی، یا دوربین های چشم ماهی ( همان Fisheye ) برای نظارت کلی یا دوربین های اسپید دام که دارای تکنولوژی smart tracking  و تکنولوژی preset  به عنوان یک نگهبان خوب در پروژه و دوربین های ثابت fix dome برای محیط های داخلی، راهرو ها یا کلاس ها با تکنولوژی 2A Audio ( انتقال صدای دوطرفه) و هم چنین استفاده از اسپیکر برای مذاکره مدیران با محیط میتوان یک پکیج کامل مظارت تصویری را ارائه داد.